October 12th & 13th Beast Mode Games

***To get final ranking, combine your placement ranking in the events you participated in.

Example:

Rank 5th in calories on bike- Rank 7th in reps on all movements. Total score will be 12th. Then rank accordingly.

***If your on your cell phone, turn your phone horizontally to see everything. 

WOD Workout

All Divisions: Active- Competitive- Elite

Air Bike 2 Mins
1 Min Rest
Ball Over Bar
Air Squats w/ Ball
HR Devil Press
1.2.3.4.5....
Ladder Climb Up on Rep Count
AMRAP 3 Mins
1 Min Rest
Repeat 4x

Conditioning Workout #2 (Elite Only)

Farmer Carry: 200 Meters
Sandbag Run: 400 Meters
Rower: 600 Meters
Sandbag Run: 400 Meters
Farmer Carry: 200 Meters
For Time
Cap Time 15 mins

Strength Workout #3 (Elite Only)
2 Rep Max Hang Thruster- 9 mins Cap Time

Team Workout

Rower 500m(M) or 400m(W)
-----------------------
10 Burpee Over Box
10 DB Snatches
10 Ball Over Shoulder
AMRAP
Work 6 Mins
Rest 1 Min
Repeat 4x

Womens Elite

Final Ranking

1.Shenice

Phillips

Mean Green Training

Womens Elite

Tie Breaker

5+1=6

2.Kimberly

Houck

Mean Green Training

Womens Elite

Individual

5

3.Kelli

Ramirez

Misfit Strength Men

Womens Elite

Individual

7

4.Colleen

Dean

Life Fit Gym

Womens Elite

Individual

1

5.Viri

Carrillo

Life Fit Gym

Womens Elite

Individual

14

WOD Workout

Final Points of WOD workout

First Name

Last Name

Gym or boot camp :

Division

Team or Individual

Points

1.Shenice

Phillips

Mean Green Training

Womens Elite

Individual

4

1.Kimberly

Houck

Mean Green Training

Womens Elite

Individual

4

1.Kelli

Ramirez

Misfit Strength Men

Womens Elite

Individual

4

4.Colleen

Dean

Life Fit Gym

Womens Elite

Individual

9

4.Viri

Carrillo

Life Fit Gym

Womens Elite

Individual

9

Total amount of calories on bike

First Name

Last Name

Gym or boot camp :

Division

Team or Individual

Bike Calories

1.Kelli

Rameriz

Misfit Strength Men

Womens Elite

Individual

98.1

2.Kimberly

Houck

Mean Green Training

Womens Elite

Individual

95

3.Shenice

Phillips

Mean Green Training

Womens Elite

Individual

78

4.Colleen

Dean

Life Fit Gym

Womens Elite

Individual

71

5.Viri

Carrillo

Life Fit Gym

Womens Elite

Individual

53

Total amount of reps on all movements 

First Name

Last Name

Gym or boot camp :

Division

Team or Individual

Total Reps

1.Shenice

Phillips

Mean Green Training

Womens Elite

Individual

139

2.Kimberly

Houck

Mean Green Training

Womens Elite

Individual

138

3.Kelli

Rameriz

Misfit Strength Men

Womens Elite

Individual

137

4.Viri

Carrillo

Life Fit Gym

Womens Elite

Individual

110

5.Colleen

Dean

Life Fit Gym

Womens Elite

Individual

106

Conditioning Workout

First Name

Last Name

Gym or boot camp :

Division

Team or Individual

Condin

1.Kimberly

Houck

Mean Green Training

Womens Elite

Individual

5:54

2.Kelli

Rameriz

Misfit Strength Men

Womens Elite

Individual

6:17

3.Shenice

Phillips

Mean Green Training

Womens Elite

Individual

6:36

3.Colleen

Dean

Life Fit Gym

Womens Elite

Individual

6:36

5.Viri

Carrillo

Life Fit Gym

Womens Elite

Individual

7:37

Strength Workout

First Name

Last Name

Gym or boot camp :

Division

Team or Individual

Max Weight

1.Shenice

Phillips

Mean Green Training

Womens Elite

Individual

155

2.Viri

Carrillo

Life Fit Gym

Womens Elite

Individual

125

3.Kimberly

Houck

Mean Green Training

Womens Elite

Individual

110

4.Kelli

Rameriz

Misfit Strength Men

Womens Elite

Individual

105

5.Colleen

Dean

Life Fit Gym

Womens Elite

Individual

95

Mens Elite

Final Rankings

1.Chris

Courtright

Life Fit Gym

Mens Elite

Individual

4

2.Aron

Anderson

Aron Anderson Garage

Mens Elite

Individual

6

3.Jabrel

Alexander

 

Mean Green Training

Mens Elite

Tie Beaker

19+1=20

3.Wil

Mason

Infinity Fitness Solutions

Mens Elite

Individual

19(Wasnt able to do tie breaker)

3.Mario

Peralta

Undr Construction Fitness

Mens Elite

Individual

19

6.Adrian

Alvarado

Life Fit Gym

Mens Elite

Individual

23

6.Kevin

Jay

Infinity Fitness Solutions

Mens Elite

Individual

23

8.Baldemar

Elizondo

Life Fit Gym

Mens Elite

Individual

24

9.Pete

Foster

Life Fit Gym

Mens Elite

Individual

26

10.Quentin

Hargrow

Life Fit Gym

Mens Elite

Individual

27

11.Jason

Robinson

 

Feast With Beasts

Mens Elite

Individual

29

12.Aaron

Palacios

 

Life Fit Gym

Mens Elite

Individual

30

13.Jose

Diosdado

Undr Construction Fitness

Mens Elite

Individual

31

14.Jorge

Nunez

Life Fit Gym

Mens Elite

Individual

38

15.Jaisent

Patel

Mean Green Training

Mens Elite

Individual

41

16.Dario

Chacon

Undr Construction Fitness

Mens Elite

Individual

43

17.Alexis

Guerrero

Life Fit Gym

Mens Elite

Individual

45

18.Al

Tran

Life Fit Gym

Mens Elite

Individual

50

WOD Workout (We're working on filter to get fixed)

Final points on WOD workout

First Name

Last Name

Gym or boot camp :

Division

Team or Individual

Points

1.Chris

Courtright

Life Fit Gym

Mens Elite

Individual

1

3.Aron

Anderson

 

Aron Anderson Garage

Mens Elite

Individual

3

9.Mario

Peralta

 

Undr Construction Fitness

Mens Elite

Individual

9

8.Wil

Mason

Infinity Fitness Solutions

Mens Elite

Individual

8

2.Jabrel

Alexander

Mean Green Training

Mens Elite

Individual

2

4.Adrian

Alvarado

Life Fit Gym

Mens Elite

Individual

4

11.Kevin

Jay

Infinity Fitness Solutions

Mens Elite

Individual

11

9.Baldemar

Elizondo

Life Fit Gym

Mens Elite

Individual

9

16.Pete

Foster

Life Fit Gym

Mens Elite

Individual

16

7.Aaron

Palacios

Life Fit Gym

Mens Elite

Individual

7

5.Quentin

Hargrow

Life Fit Gym

Mens Elite

Individual

5

5.Jason

Robinson

Feast With Beasts

Mens Elite

Individual

5

12.Jose

Diosdado

Undr Construction Fitness

Mens Elite

Individual

12

14.Jorge

Nunez

Life Fit Gym

Mens Elite

Individual

14

17.Jaisent

Patel

Mean Green Training

Mens Elite

Individual

17

13.Dario

Chacon

Undr Construction Fitness

Mens Elite

Individual

13

15.Alexis

Guerrero

Life Fit Gym

Mens Elite

Individual

15

18.Al

Tran

Life Fit Gym

Mens Elite

Individual

18

Total amount of calories on bike

First Name

Last Name

Gym or boot camp :

Div

Team or Indiv

Bike Cals

1.Chris

Courtright

Life Fit Gym

Mens Elite

Individual

150.2

2.Wil

Mason

 

Infinity Fitness Solutions

Mens Elite

Individual

131

3.Jabrel

Alexander

Mean Green Training

Mens Elite

Individual

130

4.Aaron

Palacios

Life Fit Gym

Mens Elite

Individual

110

4.Jason

Robinson

Feast With Beasts

Mens Elite

Individual

110

6.Adrian

Alvarado

Life Fit Gym

Mens Elite

Individual

104

7.Aron

Anderson

Aron Anderson Garage

Mens Elite

Individual

102.6

8.Quentin

Hargrow

Life Fit Gym

Mens Elite

Individual

98

9.Mario

Peralta

Undr Construction Fitness

Mens Elite

Individual

97

10.Jorge

Nunez

Life Fit Gym

Mens Elite

Individual

96

10.Alexis

Guerrero

Life Fit Gym

Mens Elite

Individual

96

12.Dario

Chacon

Undr Construction Fitness

Mens Elite

Individual

93

13.Kevin

Jay

Infinity Fitness Solutions

Mens Elite

Individual

91.3

14.Baldemar

Elizondo

Life Fit Gym

Mens Elite

Individual

89

15.Jaisent

Patel

Mean Green Training

Mens Elite

Individual

83.8

16.Pete

Foster

Life Fit Gym

Mens Elite

Individual

83

17.Jose

Diosdado

Undr Construction Fitness

Mens Elite

Individual

80

18.Al

Tran

Life Fit Gym

Mens Elite

Individual

77.8

Total amount of reps on all movements 

First

Last Name

Gym or boot camp :

Div

Team or Indiv

Total Reps

1.Chris

Courtright

Life Fit Gym

Mens Elite

Individual

152

2.Aron

Anderson

Aron Anderson Garage

Mens Elite

Individual

143

3.Jabrel

Alexander

Mean Green Training

Mens Elite

Individual

131

4.Adrian

Alvarado

Life Fit Gym

Mens Elite

Individual

125

5.Baldemar

Elizondo

Life Fit Gym

Mens Elite

Individual

122

5.Jose

Diosdado

Undr Construction Fitness

Mens Elite

Individual

122

5.Quentin

Hargrow

Life Fit Gym

Mens Elite

Individual

122

8.Jason

Robinson

Feast With Beasts

Mens Elite

Individual

114

8.Kevin

Jay

Infinity Fitness Solutions

Mens Elite

Individual

114

10.Mario

Peralta

Undr Construction Fitness

Mens Elite

Individual

111

11.Aaron

Palacios

Life Fit Gym

Mens Elite

Individual

110

11.Dario

Chacon

Undr Construction Fitness

Mens Elite

Individual

110

13.Pete

Foster

Life Fit Gym

Mens Elite

Individual

104

14.Jorge

Nunez

Life Fit Gym

Mens Elite

Individual

99

15.Wil

Mason

Infinity Fitness Solutions

Mens Elite

Individual

100

16.Alexis

Guerrero

Life Fit Gym

Mens Elite

Individual

81

17.Jaisent

Patel

Mean Green Training

Mens Elite

Individual

79

18.Al

Tran

Life Fit Gym

Mens Elite

Individual

63

Conditioning Workout 

First Name

Last Name

Gym or boot camp :

Div

Team or Indi

Con

1.Chris

Courtright

Life Fit Gym

Mens Elite

Individual

5:02

2.Aron

Anderson

Aron Anderson Garage

Mens Elite

Individual

5:15

3.Adrian

Alvarado

Life Fit Gym

Mens Elite

Individual

5:41

3.Mario

Peralta

Undr Construction Fitness

Mens Elite

Individual

5:41

5.Wil

Mason

Infinity Fitness Solutions

Mens Elite

Individual

5:44

6.Kevin

Jay

Infinity Fitness Solutions

Mens Elite

Individual

5:49

7.Jose

Diosdado

Undr Construction Fitness

Mens Elite

Individual

5:57

8.Baldemar

Elizondo

Life Fit Gym

Mens Elite

Individual

5:58

8.Pete

Foster

Life Fit Gym

Mens Elite

Individual

5:58

10.Alexis

Guerrero

Life Fit Gym

Mens Elite

Individual

6:05

11.Aaron

Palacios

Life Fit Gym

Mens Elite

Individual

6:10

12.Jorge

Nunez

Life Fit Gym

Mens Elite

Individual

6:13

13.Jason

Robinson

Feast With Beasts

Mens Elite

Individual

6:16

14.Al

Tran

Life Fit Gym

Mens Elite

Individual

6:22

15.

Jabrel

Alexander

Mean Green Training

Mens Elite

Individual

6:27

16.

Dario

 

Chacon

 

Undr Construction Fitness

Mens Elite

Individual

6:30

17.Quentin

Hargrow

Life Fit Gym

Mens Elite

Individual

6:40

18.Jaisent

Patel

Mean Green Training

Mens Elite

Individual

7:21

Strength Workout

First Name

Last Name

Gym or boot camp :

Division

Team or Indiv

Max Weight

1.Aron

Anderson

Aron Anderson Garage

Mens Elite

Individual

230

2.Chris

Courtright

Life Fit Gym

Mens Elite

Individual

225

2.Pete

Foster

Life Fit Gym

Mens Elite

Individual

225

2.Jabrel

Alexander

Mean Green Training

Mens Elite

Individual

225

5.Quentin

Hargrow

Life Fit Gym

Mens Elite

Individual

205

6.Mario

Peralta

Undr Construction Fitness

Mens Elite

Individual

185

6.Wil

Mason

Infinity Fitness Solutions

Mens Elite

Individual

185

6.Kevin

Jay

Infinity Fitness Solutions

Mens Elite

Individual

185

6.Baldemar

Elizondo

Life Fit Gym

Mens Elite

Individual

185

6.Jaisent

Patel

Mean Green Training

Mens Elite

Individual

185

11.Jason

Robinson

Feast With Beasts

Mens Elite

Individual

175

12.Jose

Diosdado

Undr Construction Fitness

Mens Elite

Individual

165

12.Aaron

Palacios

Life Fit Gym

Mens Elite

Individual

165

12.Jorge

Nunez

Life Fit Gym

Mens Elite

Individual

165

15.Dario

Chacon

Undr Construction Fitness

Mens Elite

Individual

160

16.Adrian

Alvarado

Life Fit Gym

Mens Elite

Individual

155

16.Alexis

Guerrero

Life Fit Gym

Mens Elite

Individual

155

16.Al

Tran

Life Fit Gym

Mens Elite

Individual

155

Womens Competitive Individuals 

WOD Workout

Final Rankings

First Name

Last Name

Gym or boot camp :

Division

Team or Individual

Points

1.Traci

Paramore

Adrenaline Fitness and Performance

Womens Competitive

Individual

4

1.Gaby

Valenciana

AV Fitness

Womens Competitive

Individual

4

2.Chassity

Brantley

Mean Green Training

Womens Competitive

Individual

7

2.Jessica

Frontiero

Feast with Beasts

Womens Competitive

Individual

7

3.Lorena

Pilgrim

Life Fit Gym

Womens Competitive

Individual

10

4.Angeles

Jacobo

AV Fitness

Womens Competitive

Individual

16

5.Verania

Carrillo

Life Fit Gym

Womens Competitive

Individual

17

6.Erika

Martinez

Life Time

Womens Competitive

Individual

18

7.Jasmin

Elizondo

Life Fit Gym

Womens Competitive

Individual

19

7.Delmy

Gomez

Life Fit Gym

Womens Competitive

Individual

19

9.Valerie

Carrillo

Life Fit Gym

Womens Competitive

Individual

20

10.Jasmin

Chagolla

Life Fit Gym

Womens Competitive

Individual

22

11.Dulce

Marquez

Infinity Fitness Solutions

Womens Competitive

Individual

23

Total amount of calories on bike

First Name

Last Name

Gym or boot camp :

Division

Team or Individual

Bike Calories

1.Chassity

Brantley

Mean Green Training

Womens Competitive

Individual

88

2.Traci

Paramore

Adrenaline Fitness and Performance

Womens Competitive

Individual

85

3.Gaby

Valenciana

AV Fitness

Womens Competitive

Individual

81

4.Jessica

Frontiero

Feast with Beasts

Womens Competitive

Individual

79

5.Lorena

Pilgrim

Life Fit Gym

Womens Competitive

Individual

76

6.Erika

Martinez

Life Time

Womens Competitive

Individual

71

7.Verania

Carrillo

Life Fit Gym

Womens Competitive

Individual

67

7.Valerie

Carrillo

Life Fit Gym

Womens Competitive

Individual

67

9.Jasmin

Elizondo

Life Fit Gym

Womens Competitive

Individual

66

10.Dulce

Marquez

Infinity Fitness Solutions

Womens Competitive

Individual

64

11.Delmy

Gomez

Life Fit Gym

Womens Competitive

Individual

62

12.Angeles

Jacobo

AV Fitness

Womens Competitive

Individual

60

13.Jasmin

Chagolla

Life Fit Gym

Womens Competitive

Individual

59

Total amount of reps on all movements 

First Name

Last Name

Gym or boot camp :

Division

Team or Individual

Total Reps

1.Gaby

Valenciana

AV Fitness

Womens Competitive

Individual

171

2.Traci

Paramore

Adrenaline Fitness and Performance

Womens Competitive

Individual

166

3.Jessica

Frontiero

Feast with Beasts

Womens Competitive

Individual

164

4.Angeles

Jacobo

AV Fitness

Womens Competitive

Individual

160

5.Lorena

Pilgrim

Life Fit Gym

Womens Competitive

Individual

146

6.Chassity

Brantley

Mean Green Training

Womens Competitive

Individual

143

7.Verania

Carrillo

Life Fit Gym

Womens Competitive

Individual

135

8.Delmy

Gomez

Life Fit Gym

Womens Competitive

Individual

120

9.Jasmin

Chagolla

Life Fit Gym

Womens Competitive

Individual

119

10.Jasmin

Elizondo

Life Fit Gym

Womens Competitive

Individual

114

11.Erika

Martinez

Life Time

Womens Competitive

Individual

112

12.Valerie

Carrillo

Life Fit Gym

Womens Competitive

Individual

105

13.Dulce

Marquez

Infinity Fitness Solutions

Womens Competitive

Individual

83

Mens Competitive

Mens Final Rankings

First Name

Last Name

Gym or boot camp :

Division

Team or Individual

Points

1,Derrell

Mathis

Spectra Strength and Conditioning

Mens Competitive

Individual

2

2.Johan

Hernandez

Life Fit Gym

Mens Competitive

Individual

5

3.Fabian

Flores

Mens Competitive

Individual

10

3.Terence

Smith

Life Fit Gym

Mens Competitive

Individual

10

5.Brandon

Burns

Adrenaline Fitness and Performance

Mens Competitive

Individual

11

6.Clifton

Boudreaux

The Lab - Why Not Be Great LLC

Mens Competitive

Individual

14

7.Jose

Lopez

Life Fit Gym

Mens Competitive

Individual

16

8.Anthony

Amos

Mean Green Training

Mens Competitive

Individual

17

9.Lutha

Jones

The Lab - Why Not Be Great LLC

Mens Competitive

Individual

19

Total amount of calories on bike

First Name

Last Name

Gym or boot camp :

Division

Team or Individual

Bike Calories

1.Derrell

Mathis

Spectra Strength and Conditioning

Mens Competitive

Individual

115

2.Johan

Hernandez

Life Fit Gym

Mens Competitive

Individual

106

3.Terence

Smith

Life Fit Gym

Mens Competitive

Individual

104

4.Fabian

Flores

Beastmode Team?

Mens Competitive

Individual

98

5.Clifton

Boudreaux

The Lab - Why Not Be Great LLC

Mens Competitive

Individual

87

6.Brandon

Burns

Adrenaline Fitness and Performance

Mens Competitive

Individual

79.6

7.Anthony

Amos

Mean Green Training

Mens Competitive

Individual

76.6

8.Lutha

Jones

The Lab - Why Not Be Great LLC

Mens Competitive

Individual

75

9.Jose

Lopez

Life Fit Gym

Mens Competitive

Individual

59

Total amount of reps on all movements

First Name

Last Name

Gym or boot camp :

Division

Team or Individual

Total Reps

1.Derrell

Mathis

Spectra Strength and Conditioning

Mens Competitive

Individual

142

2.Johan

Hernandez

Life Fit Gym

Mens Competitive

Individual

128

2.Brandon

Burns

Adrenaline Fitness and Performance

Mens Competitive

Individual

128

4.Fabian

Flores

Beastmode Team?

Mens Competitive

Individual

125

4.Jose

Lopez

Life Fit Gym

Mens Competitive

Individual

125

6.Terence

Smith

Life Fit Gym

Mens Competitive

Individual

113

7.Clifton

Boudreaux

The Lab - Why Not Be Great LLC

Mens Competitive

Individual

88

8.Anthony

Amos

Mean Green Training

Mens Competitive

Individual

85

9.Lutha

Jones

The Lab - Why Not Be Great LLC

Mens Competitive

Individual

83

Womens Active

Final Rankings

First Name

Last Name

Gym or boot camp :

Division

Team or Individual

Points

1.Spencer

Mathews

B.E.A.S.T

Womens Active

Individual

4

2.Borski

Christin

Life Fit Gym

Womens Active

Individual

5

3.Monica

Arce

Mean Green Training

Womens Active

Individual

9

3.Jazzmine

Wallace

Mean Green Training

Womens Active

Individual

9

5.Darneshia

Guidroz

B.E.A.S.T

Womens Active

Individual

10

6.Riccy

Rivera

Life Fit Gym

Womens Active

Individual

12

6.Christy

Carter

B.E.A.S.T

Womens Active

Individual

12

8.Valerie

Gonzales

Mean Green Training

Womens Active

Individual

14

9.Yeinmy

Zepeda

Life Fit Gym

Womens Active

Individual

17

10.Keante

Martin

Mean Green Training

Womens Active

Individual

19

Total amount of calories on bike

First Name

Last Name

Gym or boot camp :

Division

Team or Individual

Bike Calories

1.Borski

Christin

Life Fit Gym

Womens Active

Individual

108

2.Spencer

Mathews

B.E.A.S.T

Womens Active

Individual

71

3.Monica

Arce

Mean Green Training

Womens Active

Individual

69

3.Jazzmine

Wallace

Mean Green Training

Womens Active

Individual

69

5.Riccy

Rivera

Life Fit Gym

Womens Active

Individual

67

6.Valerie

Gonzales

Mean Green Training

Womens Active

Individual

66

7.Yeinmy

Zepeda

Life Fit Gym

Womens Active

Individual

63

8.Christy

Carter

B.E.A.S.T

Womens Active

Individual

62

9.Darneshia

Guidroz

B.E.A.S.T

Womens Active

Individual

60

10.Keante

Martin

Mean Green Training

Womens Active

Individual

53

Total amount of reps on all movements 

First Name

Last Name

Gym or boot camp :

Division

Team or Individual

Total Reps

1.Darneshia

Guidroz

B.E.A.S.T

Womens Active

Individual

183

2.Spencer

Mathews

B.E.A.S.T

Womens Active

Individual

173

3.Borski

Christin

Life Fit Gym

Womens Active

Individual

164

4.Christy

Carter

B.E.A.S.T

Womens Active

Individual

163

5.Monica

Arce

Mean Green Training

Womens Active

Individual

159

6.Jazzmine

Wallace

Mean Green Training

Womens Active

Individual

147

7.Riccy

Rivera

Life Fit Gym

Womens Active

Individual

142

7.Valerie

Gonzales

Mean Green Training

Womens Active

Individual

142

9.Keante

Martin

Mean Green Training

Womens Active

Individual

109

10.Yeinmy

Zepeda

Life Fit Gym

Womens Active

Individual

82

Team of Four

Coed Group Competitive

Final Rankings 

First Name

Last Name

Gym or boot camp :

Division

Team

Team or Individual

Points

1.Chris

Courtright

Misfit Strength Men

Coed Group Competitive

MF2

Team

3

1.Jolynn

Elizondo

Misfit Strength Men

Coed Group Competitive

MF2

Team

3

1.Kelli

Ramirez

Misfit Strength Men

Coed Group Competitive

MF2

Team

3

1.Matt

Matt Svehla

Misfit Strength Men

Coed Group Competitive

MF2

Team

3

2.Clifton

Ellis

Mean Green Training

Coed Group Competitive

MG1

Team

7

2.David

Martinez

Mean Green Training

Coed Group Competitive

MG1

Team

7

2.Kia

Jones

Mean Green Training

Coed Group Competitive

MG1

Team

7

2.Nikki

Miles

Mean Green Training

Coed Group Competitive

MG1

Team

7

3.Frankie

Martinez

Camp Gladiator

Coed Group Competitive

CG1

Team

8

3.Leslie

Ramirez

Camp Gladiator

Coed Group Competitive

CG1

Team

8

3.Rachel

Word

Camp Gladiator

Coed Group Competitive

CG1

Team

8

3.Zayne

Ramirez

Camp Gladiator

Coed Group Competitive

CG1

Team

8

3.Marcos

Andrade

Crossfit Reign

Coed Group Competitive

CR1

Team

8

3.Melody

Deguzman

Crossfit Reign

Coed Group Competitive

CR1

Team

8

3.Nohemi

Cruz

Crossfit Reign

Coed Group Competitive

CR1

Team

8

3.Roger

Castruita

Crossfit Reign

Coed Group Competitive

CR1

Team

8

3.Blanca

Lopez

Life Fit Gym

Coed Group Competitive

LF2

Team

8

3.Kenny

Gutierrez

Life Fit Gym

Coed Group Competitive

LF2

Team

8

3.Larry

Taylor

Life Fit Gym

Coed Group Competitive

LF2

Team

8

3.Lucia

Becerra

Life Fit Gym

Coed Group Competitive

LF2

Team

8

6.Angel

Villanueva

Life Fit Gym

Coed Group Competitive

LF4

Team

11

6.Maria

Ignacio

Life Fit Gym

Coed Group Competitive

LF4

Team

11

6.Michael

Villanueva

Life Fit Gym

Coed Group Competitive

LF4

Team

11

6.Samuel

Martinez

Life Fit Gym

Coed Group Competitive

LF4

Team

11

7.Bryan

The Flex

Coed Group Competitive

F2

Team

16

7.Gigi

The Flex

Coed Group Competitive

F2

Team

16

7.Kenisha

The Flex

Coed Group Competitive

F2

Team

16

7.Kirby

The Flex

Coed Group Competitive

F2

Team

16

8.Camryn

Goodman

Infinity Fitness Solutions

Coed Group Competitive

IFS4

Team

18

8.Kendrick

Willis

Infinity Fitness Solutions

Coed Group Competitive

IFS4

Team

18

8.Kevin

Jay

Infinity Fitness Solutions

Coed Group Competitive

IFS4

Team

18

8.Sara

Infinity Fitness Solutions

Coed Group Competitive

IFS4

Team

18

8.Rhonda

Arviso

Iron Rebels Fitness

Coed Group Competitive

IR1

Team

18

8.Ricky

Hass

Iron Rebels Fitness

Coed Group Competitive

IR1

Team

18

8.Rudy

Hernandez

Iron Rebels Fitness

Coed Group Competitive

IR1

Team

18

8.Sekeia

Willis

Iron Rebels Fitness

Coed Group Competitive

IR1

Team

18

 

9.Felix

Life Fit Gym

Coed Group Competitive

LF3

Team

19

9.Luis

DeLaGarza

Life Fit Gym

Coed Group Competitive

LF3

Team

19

9.Fabian

Villarreal

Life Fit Gym

Coed Group Competitive

LF3

Team

19

9.Matt

Clouse

Life Fit Gym

Coed Group Competitive

LF3

Team

19

10.Kiet

To

Life Fit Gym

Coed Group Competitive

LF1

Team

22

10.Oscar

Calvo

Life Fit Gym

Coed Group Competitive

LF1

Team

22

10.Raquel

Silva

Life Fit Gym

Coed Group Competitive

LF1

Team

22

10.Victoria

Reyna

Life Fit Gym

Coed Group Competitive

LF1

Team

22

11.Cindy

Contrera

Life Fit Gym

Coed Group Competitive

LF5

Team

22

11.Diana

Mancanares

Life Fit Gym

Coed Group Competitive

LF5

Team

22

11.Enrique

Gonzalez

Life Fit Gym

Coed Group Competitive

LF5

Team

22

11.Rene

Ramirez

Life Fit Gym

Coed Group Competitive

LF5

Team

22

12.Curran

Williams

RC Fitness

Coed Group Competitive

RC2

Team

23

12.Felicity

Kessee

RC Fitness

Coed Group Competitive

RC2

Team

23

12.Reggie

Collier

RC Fitness

Coed Group Competitive

RC2

Team

23

12.Shae

Williams

RC Fitness

Coed Group Competitive

RC2

Team

23

13.Aaron

Parker

RC Fitness

Coed Group Competitive

RC1

Team

26

13.Denise

Johnson

RC Fitness

Coed Group Competitive

RC1

Team

26

13.Kellee

Mitchell

RC Fitness

Coed Group Competitive

RC1

Team

26

13.Tarique

Fisher

RC Fitness

Coed Group Competitive

RC1

Team

26

Rower 1800 Meter Row

First Name

Last Name

Gym or boot camp :

Division

Team or Individual

Rower time

1.Chris

Courtright

Misfit Strength Men

Coed Group Competitive

Team

6:06

Jolynn

Elizondo

Misfit Strength Men

Coed Group Competitive

Team

6:06

Kelli

Ramirez

Misfit Strength Men

Coed Group Competitive

Team

6:06

Matt

Matt Svehla

Misfit Strength Men

Coed Group Competitive

Team

6:06

2.Blanca

Lopez

Life Fit Gym

Coed Group Competitive

Team

6:22

Kenny

Gutierrez

Life Fit Gym

Coed Group Competitive

Team

6:22

Larry

Taylor

Life Fit Gym

Coed Group Competitive

Team

6:22

Lucia

Becerra

Life Fit Gym

Coed Group Competitive

Team

6:22

3.Clifton

Ellis

Mean Green Training

Coed Group Competitive

Team

6:24

David

Martinez

Mean Green Training

Coed Group Competitive

Team

6:24

Kia

Jones

Mean Green Training

Coed Group Competitive

Team

6:24

Nikki

Miles

Mean Green Training

Coed Group Competitive

Team

6:24

4.Angel

Villanueva

Life Fit Gym

Coed Group Competitive

Team

6:34

Maria

Ignacio

Life Fit Gym

Coed Group Competitive

Team

6:34

Michael

Villanueva

Life Fit Gym

Coed Group Competitive

Team

6:34

Samuel

Martinez

Life Fit Gym

Coed Group Competitive

Team

6:34

5.Frankie

Martinez

Camp Gladiator

Coed Group Competitive

Team

6:39

Leslie

Ramirez

Camp Gladiator

Coed Group Competitive

Team

6:39

Rachel

Word

Camp Gladiator

Coed Group Competitive

Team

6:39

Zayne

Ramirez

Camp Gladiator

Coed Group Competitive

Team

6:39

6.Camryn

Goodman

Infinity Fitness Solutions

Coed Group Competitive

Team

6:40

Kendrick

Willis

Infinity Fitness Solutions

Coed Group Competitive

Team

6:40

Kevin

Jay

Infinity Fitness Solutions

Coed Group Competitive

Team

6:40

Sara

?

Infinity Fitness Solutions

Coed Group Competitive

Team

6:40

7.Brianna

Marzett

RC Fitness

Coed Group Competitive

Team

6:42

Jay

Lyles

RC Fitness

Coed Group Competitive

Team

6:42

Kem

Inyang

RC Fitness

Coed Group Competitive

Team

6:42

Trevian

Sandlin

RC Fitness

Coed Group Competitive

Team

6:42

8.Marcos

Andrade

Crossfit Reign

Coed Group Competitive

Team

6:44

Melody

Deguzman

Crossfit Reign

Coed Group Competitive

Team

6:44

Nohemi

Cruz

Crossfit Reign

Coed Group Competitive

Team

6:44

Roger

Castruita

Crossfit Reign

Coed Group Competitive

Team

6:44

9.Bryan

The Flex

Coed Group Competitive

Team

6:45

Gigi

The Flex

Coed Group Competitive

Team

6:45

Kenisha

The Flex

Coed Group Competitive

Team

6:45

Kirby

The Flex

Coed Group Competitive

Team

6:45

10.Cindy

Contrera

Life Fit Gym

Coed Group Competitive

Team

6:55

Diana

Mancanares

Life Fit Gym

Coed Group Competitive

Team

6:55

Enrique

Gonzalez

Life Fit Gym

Coed Group Competitive

Team

6:55

Rene

Ramirez

Life Fit Gym

Coed Group Competitive

Team

6:55

11.Rhonda

Arviso

Iron Rebels Fitness

Coed Group Competitive

Team

7:00

Ricky

Hass

Iron Rebels Fitness

Coed Group Competitive

Team

7:00

Rudy

Hernandez

Iron Rebels Fitness

Coed Group Competitive

Team

7:00

Sekeia

Willis

Iron Rebels Fitness

Coed Group Competitive

Team

7:00

12.Kiet

To

Life Fit Gym

Coed Group Competitive

Team

7:04

Oscar

Calvo

Life Fit Gym

Coed Group Competitive

Team

7:04

Raquel

Silva

Life Fit Gym

Coed Group Competitive

Team

7:04

Victoria

Reyna

Life Fit Gym

Coed Group Competitive

Team

7:04

13.Aaron

Parker

RC Fitness

Coed Group Competitive

Team

7:09

Denise

Johnson

RC Fitness

Coed Group Competitive

Team

7:09

Kellee

Mitchell

RC Fitness

Coed Group Competitive

Team

7:09

Tarique

Fisher

RC Fitness

Coed Group Competitive

Team

7:09

14.Curran

Williams

RC Fitness

Coed Group Competitive

Team

7:37

Felicity

Kessee

RC Fitness

Coed Group Competitive

Team

7:37

Reggie

Collier

RC Fitness

Coed Group Competitive

Team

7:37

Shae

Williams

RC Fitness

Coed Group Competitive

Team

7:37

15.Felix

Life Fit Gym

Coed Group Competitive

Team

7:53

Luis

DeLaGarza

Life Fit Gym

Coed Group Competitive

Team

7:53

Fabian

Villarreal

Life Fit Gym

Coed Group Competitive

Team

7:53

Matt

Clouse

Life Fit Gym

Coed Group Competitive

Team

7:53

Reps for all Movements 

First Name

Last Name

Gym or boot camp :

Division

Team or Individual

Total Reps

1.Marcos

Andrade

Crossfit Reign

Coed Group Competitive

Team

242

Melody

Deguzman

Crossfit Reign

Coed Group Competitive

Team

242

Nohemi

Cruz

Crossfit Reign

Coed Group Competitive

Team

242

Roger

Castruita

Crossfit Reign

Coed Group Competitive

Team

242

2.Chris

Courtright

Misfit Strength Men

Coed Group Competitive

Team

225

Jolynn

Elizondo

Misfit Strength Men

Coed Group Competitive

Team

225

Kelli

Ramirez

Misfit Strength Men

Coed Group Competitive

Team

225

Matt

Matt Svehla

Misfit Strength Men

Coed Group Competitive

Team

225

3.Frankie

Martinez

Camp Gladiator

Coed Group Competitive

Team

223

Leslie

Ramirez

Camp Gladiator

Coed Group Competitive

Team

223

Rachel

Word

Camp Gladiator

Coed Group Competitive

Team

223

Zayne

Ramirez

Camp Gladiator

Coed Group Competitive

Team

223

4.Clifton

Ellis

Mean Green Training

Coed Group Competitive

Team

216

David

Martinez

Mean Green Training

Coed Group Competitive

Team

216

Kia

Jones

Mean Green Training

Coed Group Competitive

Team

216

Nikki

Miles

Mean Green Training

Coed Group Competitive

Team

216

5.Felix

Life Fit Gym

Coed Group Competitive

Team

189

Luis

DeLaGarza

Life Fit Gym

Coed Group Competitive

Team

189

Fabian

Villarreal

Life Fit Gym

Coed Group Competitive

Team

189

Matt

Clouse

Life Fit Gym

Coed Group Competitive

Team

189

6.Blanca

Lopez

Life Fit Gym

Coed Group Competitive

Team

183

Kenny

Gutierrez

Life Fit Gym

Coed Group Competitive

Team

183

Larry

Taylor

Life Fit Gym

Coed Group Competitive

Team

183

Lucia

Becerra

Life Fit Gym

Coed Group Competitive

Team

183

7.Angel

Villanueva

Life Fit Gym

Coed Group Competitive

Team

182

Maria

Ignacio

Life Fit Gym

Coed Group Competitive

Team

182

Michael

Villanueva

Life Fit Gym

Coed Group Competitive

Team

182

Samuel

Martinez

Life Fit Gym

Coed Group Competitive

Team

182

8.Rhonda

Arviso

Iron Rebels Fitness

Coed Group Competitive

Team

177

Ricky

Hass

Iron Rebels Fitness

Coed Group Competitive

Team

177

Rudy

Hernandez

Iron Rebels Fitness

Coed Group Competitive

Team

177

Sekeia

Willis

Iron Rebels Fitness

Coed Group Competitive

Team

177

9.Bryan

The Flex

Coed Group Competitive

Team

168

Gigi

The Flex

Coed Group Competitive

Team

168

Kenisha

The Flex

Coed Group Competitive

Team

168

Kirby

The Flex

Coed Group Competitive

Team

168

10.Curran

Williams

RC Fitness

Coed Group Competitive

Team

161

Felicity

Kessee

RC Fitness

Coed Group Competitive

Team

161

Reggie

Collier

RC Fitness

Coed Group Competitive

Team

161

Shae

Williams

RC Fitness

Coed Group Competitive

Team

161

11.Kiet

To

Life Fit Gym

Coed Group Competitive

Team

146

Oscar

Calvo

Life Fit Gym

Coed Group Competitive

Team

146

Raquel

Silva

Life Fit Gym

Coed Group Competitive

Team

146

Victoria

Reyna

Life Fit Gym

Coed Group Competitive

Team

146

12.Brianna

Marzett

RC Fitness

Coed Group Competitive

Team

141

Jay

Lyles

RC Fitness

Coed Group Competitive

Team

141

Kem

Inyang

RC Fitness

Coed Group Competitive

Team

141

Trevian

Sandlin

RC Fitness

Coed Group Competitive

Team

141

13.Camryn

Goodman

Infinity Fitness Solutions

Coed Group Competitive

Team

136

Kendrick

Willis

Infinity Fitness Solutions

Coed Group Competitive

Team

136

Kevin

Jay

Infinity Fitness Solutions

Coed Group Competitive

Team

136

Sara

?

Infinity Fitness Solutions

Coed Group Competitive

Team

136

14.Cindy

Contrera

Life Fit Gym

Coed Group Competitive

Team

128

Diana

Mancanares

Life Fit Gym

Coed Group Competitive

Team

128

Enrique

Gonzalez

Life Fit Gym

Coed Group Competitive

Team

128

Rene

Ramirez

Life Fit Gym

Coed Group Competitive

Team

128

15.Aaron

Parker

RC Fitness

Coed Group Competitive

Team

121

Denise

Johnson

RC Fitness

Coed Group Competitive

Team

121

Kellee

Mitchell

RC Fitness

Coed Group Competitive

Team

121

Tarique

Fisher

RC Fitness

Coed Group Competitive

Team

121

Womens Group Competitive

Final Rankings

First Name

Last Name

Gym or boot camp :

Division

Team

Team or Individual

Points

1.Faye

The Flex

Womens Group Competitive

F1

Team

2

1.Glenda

The Flex

Womens Group Competitive

F1

Team

2

1.Lauren

The Flex

Womens Group Competitive

F1

Team

2

1.Sherille

The Flex

Womens Group Competitive

F1

Team

2

2.Joyclyn

Sweat

Infinity Fitness Solutions

Womens Group Competitive

IFS3

Team

5

2.LaSonya

Mahoney

Infinity Fitness Solutions

Womens Group Competitive

IFS3

Team

5

2.Shaunna

Sterling

Infinity Fitness Solutions

Womens Group Competitive

IFS3

Team

5

2.Tisha

Durel

Infinity Fitness Solutions

Womens Group Competitive

IFS3

Team

5

3.Johanna

Calderon

AV Fitness

Womens Group Competitive

AV3

Team

7

3.Liz

Ruiz

AV Fitness

Womens Group Competitive

AV3

Team

7

3.Maria

Davalos

AV Fitness

Womens Group Competitive

AV3

Team

7

3.Monica

Rodriguez

AV Fitness

Womens Group Competitive

AV3

Team

7

4.Celeste

Resendiz

AV Fitness

Womens Group Competitive

AV2

Team

8

4.Elisa

Balderas

AV Fitness

Womens Group Competitive

AV2

Team

8

4.Marina

Rodriguez

AV Fitness

Womens Group Competitive

AV2

Team

8

4.Rita

Cabello

AV Fitness

Womens Group Competitive

AV2

Team

8

4.Alissia

RC Fitness

Womens Group Competitive

RC4

Team

8

4.Shaquisha Brittney

C. Collier

RC Fitness

Womens Group Competitive

RC4

Team

8

4.Dianah

Hicks

RC Fitness

Womens Group Competitive

RC4

Team

8

4.Tyler

Oakes

RC Fitness

Womens Group Competitive

RC4

Team

8

1600 Meter Row

First Name

Last Name

Gym or boot camp :

Division

Team or Individual

Rower time

1.Faye

The Flex

Womens Group Competitive

Team

6:13

Glenda

The Flex

Womens Group Competitive

Team

6:13

Lauren

The Flex

Womens Group Competitive

Team

6:13

Sherille

The Flex

Womens Group Competitive

Team

6:13

2.Joyclyn

Sweat

Infinity Fitness Solutions

Womens Group Competitive

Team

6:23

LaSonya

Mahoney

Infinity Fitness Solutions

Womens Group Competitive

Team

6:23

Shaunna

Sterling

Infinity Fitness Solutions

Womens Group Competitive

Team

6:23

Tisha

Durel

Infinity Fitness Solutions

Womens Group Competitive

Team

6:23

3.Alissia

RC Fitness

Womens Group Competitive

Team

6:38

Shaquisha

C.

RC Fitness

Womens Group Competitive

Team

6:38

Dianah

Hicks

RC Fitness

Womens Group Competitive

Team

6:38

Tyler

Oakes

RC Fitness

Womens Group Competitive

Team

6:38

4.Celeste

Resendiz

AV Fitness

Womens Group Competitive

Team

6:49

Elisa

Balderas

AV Fitness

Womens Group Competitive

Team

6:49

Marina

Rodriguez

AV Fitness

Womens Group Competitive

Team

6:49

Rita

Cabello

AV Fitness

Womens Group Competitive

Team

6:49

5.Johanna

Calderon

AV Fitness

Womens Group Competitive

Team

6:51

Liz

Ruiz

AV Fitness

Womens Group Competitive

Team

6:51

Maria

Davalos

AV Fitness

Womens Group Competitive

Team

6:51

Monica

Rodriguez

AV Fitness

Womens Group Competitive

Team

6:51

Reps for all movements

First Name

Last Name

Gym or boot camp :

Division

Team or Individual

Total Reps

1.Faye

The Flex

Womens Group Competitive

Team

211

Glenda

The Flex

Womens Group Competitive

Team

211

Lauren

The Flex

Womens Group Competitive

Team

211

Sherille

The Flex

Womens Group Competitive

Team

211

2.Johanna

Calderon

AV Fitness

Womens Group Competitive

Team

198

Liz

Ruiz

AV Fitness

Womens Group Competitive

Team

198

Maria

Davalos

AV Fitness

Womens Group Competitive

Team

198

Monica

Rodriguez

AV Fitness

Womens Group Competitive

Team

198

3.Joyclyn

Sweat

Infinity Fitness Solutions

Womens Group Competitive

Team

158

LaSonya

Mahoney

Infinity Fitness Solutions

Womens Group Competitive

Team

158

Shaunna

Sterling

Infinity Fitness Solutions

Womens Group Competitive

Team

158

Tisha

Durel

Infinity Fitness Solutions

Womens Group Competitive

Team

158

4.Celeste

Resendiz

AV Fitness

Womens Group Competitive

Team

154

Elisa

Balderas

AV Fitness

Womens Group Competitive

Team

154

Marina

Rodriguez

AV Fitness

Womens Group Competitive

Team

154

Rita

Cabello

AV Fitness

Womens Group Competitive

Team

154

5.Alissia

RC Fitness

Womens Group Competitive

Team

145

Shaquisha

C.

RC Fitness

Womens Group Competitive

Team

145

Dianah

Hicks

RC Fitness

Womens Group Competitive

Team

145

Tyler

Oakes

RC Fitness

Womens Group Competitive

Team

145

Mens Group Competitive

Final Rankings

First NameLast NameGym or boot campDivisionTeam

Points

1.Adrian

Vazquez

AV Fitness

Mens Group Competitive

AV4

Team

5

1.Joseph

Perez

AV Fitness

Mens Group Competitive

AV4

Team

5

1.Jose

Davalos

AV Fitness

Mens Group Competitive

AV4

Team

5

1.Juan

Garica

AV Fitness

Mens Group Competitive

AV4

Team

5

2.Andrew

Ramirez

Fielding FamilyFit

Mens Group Competitive

FF5

Team

6

2.Bill

Chanaba

Fielding FamilyFit

Mens Group Competitive

FF5

Team

6

2.David

Nasab

Fielding FamilyFit

Mens Group Competitive

FF5

Team

6

2.Dustin

Peterson

Fielding FamilyFit

Mens Group Competitive

FF5

Team

6

3.Carlos

The Flex

Mens Group Competitive

F3

Team

6

3.Chelsey

The Flex

Mens Group Competitive

F3

Team

6

3.Darwin

The Flex

Mens Group Competitive

F3

Team

6

3.Maurice

The Flex

Mens Group Competitive

F3

Team

6

3.Henry

Phan

KO

Mens Group Competitive

KO1

Team

6

3.Juilo

Rodriguez

KO

Mens Group Competitive

KO1

Team

6

3.Kevin

Lockett

KO

Mens Group Competitive

KO1

Team

6

3.Tammer

Hasssan

KO

Mens Group Competitive

KO1

Team

6

5.Chris

McCombs

Misfit Strength Men

Mens Group Competitive

MF1

Team

7

5.Garrett

Jones

Misfit Strength Men

Mens Group Competitive

MF1

Team

7

5.Jose

Lara

Misfit Strength Men

Mens Group Competitive

MF1

Team

7

5.Matthew

Bradshaw

Misfit Strength Men

Mens Group Competitive

MF1

Team

7

2000 Meter Row

First Name

Last Name

Gym or boot camp :

Division

Team or Individual

Rower time

1.Henry

Phan

KO

Mens Group Competitive

Team

6:30

Juilo

Rodriguez

KO

Mens Group Competitive

Team

6:30

Kevin

Lockett

KO

Mens Group Competitive

Team

6:30

Tammer

Hasssan

KO

Mens Group Competitive

Team

6:30

2.Adrian

Vazquez

AV Fitness

Mens Group Competitive

Team

6:37

Joseph

Perez

AV Fitness

Mens Group Competitive

Team

6:37

Jose

Davalos

AV Fitness

Mens Group Competitive

Team

6:37

Juan

Garica

AV Fitness

Mens Group Competitive

Team

6:37

3.Chris

McCombs

Misfit Strength Men

Mens Group Competitive

Team

6:40

Garrett

Jones

Misfit Strength Men

Mens Group Competitive

Team

6:40

Jose

Lara

Misfit Strength Men

Mens Group Competitive

Team

6:40

Matthew

Bradshaw

Misfit Strength Men

Mens Group Competitive

Team

6:40

4.Carlos

The Flex

Mens Group Competitive

Team

7:00

Chelsey

The Flex

Mens Group Competitive

Team

7:00

Darwin

The Flex

Mens Group Competitive

Team

7:00

Maurice

The Flex

Mens Group Competitive

Team

7:00

5.Andrew

Ramirez

Fielding FamilyFit

Mens Group Competitive

Team

7:35

Bill

Chanaba

Fielding FamilyFit

Mens Group Competitive

Team

7:35

David

Nasab

Fielding FamilyFit

Mens Group Competitive

Team

7:35

Dustin

Peterson

Fielding FamilyFit

Mens Group Competitive

Team

7:35

Reps for all movements

First Name

Last Name

Gym or boot camp :

Division

Team or Individual

Total Reps

1.Andrew

Ramirez

Fielding FamilyFit

Mens Group Competitive

Team

183

Bill

Chanaba

Fielding FamilyFit

Mens Group Competitive

Team

183

David

Nasab

Fielding FamilyFit

Mens Group Competitive

Team

183

Dustin

Peterson

Fielding FamilyFit

Mens Group Competitive

Team

183

2.Carlos

The Flex

Mens Group Competitive

Team

167

Chelsey

The Flex

Mens Group Competitive

Team

167

Darwin

The Flex

Mens Group Competitive

Team

167

Maurice

The Flex

Mens Group Competitive

Team

167

3.Adrian

Vazquez

AV Fitness

Mens Group Competitive

Team

164

Joseph

Perez

AV Fitness

Mens Group Competitive

Team

164

Jose

Davalos

AV Fitness

Mens Group Competitive

Team

164

Juan

Garica

AV Fitness

Mens Group Competitive

Team

164

4.Chris

McCombs

Misfit Strength Men

Mens Group Competitive

Team

150

Garrett

Jones

Misfit Strength Men

Mens Group Competitive

Team

150

Jose

Lara

Misfit Strength Men

Mens Group Competitive

Team

150

Matthew

Bradshaw

Misfit Strength Men

Mens Group Competitive

Team

150

5.Henry

Phan

KO

Mens Group Competitive

Team

140

Juilo

Rodriguez

KO

Mens Group Competitive

Team

140

Kevin

Lockett

KO

Mens Group Competitive

Team

140

Tammer

Hasssan

KO

Mens Group Competitive

Team

140

Womens Group Active

Final Rankings

First Name

Last Name

Gym or boot camp :

Division

Team

Team or Individual

Points

1.Lesli

Atkins

Fielding FamilyFit

Womens Group Active

FF3

Team

3

1.Margaret

Grambow

Fielding FamilyFit

Womens Group Active

FF3

Team

3

1.Marti

Cardenas

Fielding FamilyFit

Womens Group Active

FF3

Team

3

1.Jill

Chanaba

Fielding FamilyFit

Womens Group Active

FF3

Team

3

2.Alejandra

Sosa

AV Fitness

Womens Group Active

AV1

Team

5

2.Berenice

Vicuna

AV Fitness

Womens Group Active

AV1

Team

5

2.Heidy

Trujillo

AV Fitness

Womens Group Active

AV1

Team

5

2.Tammy

Nguyen

AV Fitness

Womens Group Active

AV1

Team

5

3.Amanda

Ward

Fielding FamilyFit

Womens Group Active

FF1

Team

9

3.Amanda

Stringer

Fielding FamilyFit

Womens Group Active

FF1

Team

9

3.Bethany

Convington

Fielding FamilyFit

Womens Group Active

FF1

Team

9

3.Rhena

Hernandez

Fielding FamilyFit

Womens Group Active

FF1

Team

9

3.Johaira

Espinal

Houston Fitness Guru

Womens Group Active

HF1

Team

9

3.Larionne

Clark

Houston Fitness Guru

Womens Group Active

HF1

Team

9

3.Pauline

Hernandez

Houston Fitness Guru

Womens Group Active

HF1

Team

9

3.Velma

Espinal

Houston Fitness Guru

Womens Group Active

HF1

Team

9

3.Chanel

Granville Teamer

Infinity Fitness Solutions

Womens Group Active

IFS1

Team

9

3.Deanna

Mitchell

Infinity Fitness Solutions

Womens Group Active

IFS1

Team

9

3.Marquise

Shelton

Infinity Fitness Solutions

Womens Group Active

IFS1

Team

9

3.Shanique

Lewis

Infinity Fitness Solutions

Womens Group Active

IFS1

Team

9

3.Alexia

Hall

Mean Green Training

Womens Group Active

MG2

Team

9

3.Catherine

Jalbert

Mean Green Training

Womens Group Active

MG2

Team

9

3.Katherine

Connelly

Mean Green Training

Womens Group Active

MG2

Team

9

3.Sarah

Connelly

Mean Green Training

Womens Group Active

MG2

Team

9

5.Jana

McGuire

Fielding FamilyFit

Womens Group Active

FF2

Team

13

5.Jessica

Cassidy

Fielding FamilyFit

Womens Group Active

FF2

Team

13

5.Kailyn

Yackell

Fielding FamilyFit

Womens Group Active

FF2

Team

13

5.Lexi

Ramirez

Fielding FamilyFit

Womens Group Active

FF2

Team

13

6.Carla

Garica

Fielding FamilyFit

Womens Group Active

FF4

Team

15

6.Gabriela

Guerrero

Fielding FamilyFit

Womens Group Active

FF4

Team

15

6.Lizzet

Valenzuela

Fielding FamilyFit

Womens Group Active

FF4

Team

15

6.Samantha

Cantu

Fielding FamilyFit

Womens Group Active

FF4

Team

15

7.Erin

Simpson

Infinity Fitness Solutions

Womens Group Active

IFS2

Team

18

7.Jasmine

Willis

Infinity Fitness Solutions

Womens Group Active

IFS2

Team

18

7.Jhardine’re

Lucas

Infinity Fitness Solutions

Womens Group Active

IFS2

Team

18

7.Utricia

Durel

Infinity Fitness Solutions

Womens Group Active

IFS2

Team

18

1600 Meter Row

First Name

Last Name

Gym or boot camp :

Division

Team or Individual

Rower time

1.Chanel

Granville Teamer

Infinity Fitness Solutions

Womens Group Active

Team

6:01

Deanna

Mitchell

Infinity Fitness Solutions

Womens Group Active

Team

6:01

Marquise

Shelton

Infinity Fitness Solutions

Womens Group Active

Team

6:01

Shanique

Lewis

Infinity Fitness Solutions

Womens Group Active

Team

6:01

2.Lesli

Atkins

Fielding FamilyFit

Womens Group Active

Team

6:31

Margaret

Grambow

Fielding FamilyFit

Womens Group Active

Team

6:31

Marti

Cardenas

Fielding FamilyFit

Womens Group Active

Team

6:31

Jill

Chanaba

Fielding FamilyFit

Womens Group Active

Team

6:31

3.Alejandra

Sosa

AV Fitness

Womens Group Active

Team

6:50

Berenice

Vicuna

AV Fitness

Womens Group Active

Team

6:50

Heidy

Trujillo

AV Fitness

Womens Group Active

Team

6:50

Tammy

Nguyen

AV Fitness

Womens Group Active

Team

6:50

4.Amanda

Ward

Fielding FamilyFit

Womens Group Active

Team

6:53

Amanda

Stringer

Fielding FamilyFit

Womens Group Active

Team

6:53

Bethany

Convington

Fielding FamilyFit

Womens Group Active

Team

6:53

Rhena

Hernandez

Fielding FamilyFit

Womens Group Active

Team

6:53

5.Alexia

Paull

Mean Green Training

Womens Group Active

Team

7:02

Catherine

Jalbert

Mean Green Training

Womens Group Active

Team

7:02

Katherine

Connelly

Mean Green Training

Womens Group Active

Team

7:02

Sarah

Connelly

Mean Green Training

Womens Group Active

Team

7:02

6.Johaira

Espinal

Houston Fitness Guru

Womens Group Active

Team

7:04

Larionne

Clark

Houston Fitness Guru

Womens Group Active

Team

7:04

Pauline

Hernandez

Houston Fitness Guru

Womens Group Active

Team

7:04

Velma

Espinal

Houston Fitness Guru

Womens Group Active

Team

7:04

7.Jana

McGuire

Fielding FamilyFit

Womens Group Active

Team

7:09

Jessica

Cassidy

Fielding FamilyFit

Womens Group Active

Team

7:09

Kailyn

Yackell

Fielding FamilyFit

Womens Group Active

Team

7:09

Lexi

Ramirez

Fielding FamilyFit

Womens Group Active

Team

7:09

8.Carla

Garica

Fielding FamilyFit

Womens Group Active

Team

7:28

Gabriela

Guerrero

Fielding FamilyFit

Womens Group Active

Team

7:28

Lizzet

Valenzuela

Fielding FamilyFit

Womens Group Active

Team

7:28

Samantha

Cantu

Fielding FamilyFit

Womens Group Active

Team

7:28

9.Erin

Simpson

Infinity Fitness Solutions

Womens Group Active

Team

8:28

Jasmine

Willis

Infinity Fitness Solutions

Womens Group Active

Team

8:28

Jhardine’re

Lucas

Infinity Fitness Solutions

Womens Group Active

Team

8:28

Utricia

Durel

Infinity Fitness Solutions

Womens Group Active

Team

8:28

Reps for all movements 

First Name

Last Name

Gym or boot camp :

Division

Team or Individual

Total Reps

1.Lesli

Atkins

Fielding FamilyFit

Womens Group Active

Team

254

Margaret

Grambow

Fielding FamilyFit

Womens Group Active

Team

254

Marti

Cardenas

Fielding FamilyFit

Womens Group Active

Team

254

Jill

Chanaba

Fielding FamilyFit

Womens Group Active

Team

254

2.Alejandra

Sosa

AV Fitness

Womens Group Active

Team

218

Berenice

Vicuna

AV Fitness

Womens Group Active

Team

218

Heidy

Trujillo

AV Fitness

Womens Group Active

Team

218

Tammy

Nguyen

AV Fitness

Womens Group Active

Team

218

3.Johaira

Espinal

Houston Fitness Guru

Womens Group Active

Team

209

Larionne

Clark

Houston Fitness Guru

Womens Group Active

Team

209

Pauline

Hernandez

Houston Fitness Guru

Womens Group Active

Team

209

Velma

Espinal

Houston Fitness Guru

Womens Group Active

Team

209

4.Alexia

Paull

Mean Green Training

Womens Group Active

Team

206

Catherine

Jalbert

Mean Green Training

Womens Group Active

Team

206

Katherine

Connelly

Mean Green Training

Womens Group Active

Team

206

Sarah

Connelly

Mean Green Training

Womens Group Active

Team

206

5.Amanda

Ward

Fielding FamilyFit

Womens Group Active

Team

171

Amanda

Stringer

Fielding FamilyFit

Womens Group Active

Team

171

Bethany

Convington

Fielding FamilyFit

Womens Group Active

Team

171

Rhena

Hernandez

Fielding FamilyFit

Womens Group Active

Team

171

6.Jana

McGuire

Fielding FamilyFit

Womens Group Active

Team

158

Jessica

Cassidy

Fielding FamilyFit

Womens Group Active

Team

158

Kailyn

Yackell

Fielding FamilyFit

Womens Group Active

Team

158

Lexi

Ramirez

Fielding FamilyFit

Womens Group Active

Team

158

7.Carla

Garica

Fielding FamilyFit

Womens Group Active

Team

154

Gabriela

Guerrero

Fielding FamilyFit

Womens Group Active

Team

154

Lizzet

Valenzuela

Fielding FamilyFit

Womens Group Active

Team

154

Samantha

Cantu

Fielding FamilyFit

Womens Group Active

Team

154

8.Chanel

Granville Teamer

Infinity Fitness Solutions

Womens Group Active

Team

140

Deanna

Mitchell

Infinity Fitness Solutions

Womens Group Active

Team

140

Marquise

Shelton

Infinity Fitness Solutions

Womens Group Active

Team

140

Shanique

Lewis

Infinity Fitness Solutions

Womens Group Active

Team

140

9.Erin

Simpson

Infinity Fitness Solutions

Womens Group Active

Team

117

Jasmine

Willis

Infinity Fitness Solutions

Womens Group Active

Team

117

Jhardine’re

Lucas

Infinity Fitness Solutions

Womens Group Active

Team

117

Utricia

Durel

Infinity Fitness Solutions

Womens Group Active

Team

117